Przydatne sprzęty ogrodowe – jak maksymalnie ułatwić sobie pracę w ogrodzie

Prace ogrodowe to dla jednych idealny sposób na zrelaksowanie się po ciężkim dniu, a dla innych męczarnia, konieczna do odhaczenia w ciągu roku. Obie te grupy łączy chęć posiadania estetycznie wyglądającej posesji, czego nie uda się osiągnąć bez krzty wysiłku.

Wiele osób uważa, że takowe prace warto upraszczać sobie odpowiednim sprzętem. Nie mówimy tutaj o kosiarce czy nożycach do podcinania krzewów, gdyż te narzędzia są niemalże obowiązkowe w kontekście utrzymania porządku w ogrodzie. Istnieje jednak wiele prac pobocznych, których wykonanie może nie wymaga specjalistycznych narzędzi, ale takowe w znaczny sposób przyczynią się do zwiększenia walorów estetycznych przydomowej przestrzeni.

Procesy pielęgnacyjne trawnika

Zdecydowanie największą uwagę w ogrodzie przyciąga trawnik. Niekiedy nie wystarczy, aby był on jedynie na bieżąco podcinany. Koszenie jest czynnością niemalże obowiązkową, a wielu specjalistów zaznacza, że podstawowymi pracami pielęgnacyjnymi w kontekście utrzymania dobrej kondycji trawnika są aeracja i wertykulacja. Obie te czynności mają na celu spulchnienie gleby i pozbycie się martwej darni. To z kolei przekłada się na uzyskanie przez nowo wyrastające źdźbła łatwiejszego dostępu do tlenu, wody i słońca. W ten sposób, trawnik może rosnąć bujnie i zdrowo.

Dawniej, chcąc napowietrzyć trawnik stosowało się nakładki na buty. Dziś mamy do tego odpowiednie sprzęty, którymi taka praca przebiega znacznie szybciej. W ofertach wielu sklepów możemy napotkać na aeratory i wertykulatory. Często obie te czynności mogą sprowadzać się do jednego sprzętu z wymiennymi nakładkami.

przydatne sprzęty ogrodowe

Problem ze składowaniem gałęzi

Ogrody z dużą ilością drzew i krzewów są znacznie bardziej atrakcyjne od pustej przestrzeni porośniętej trawą. Każdorazowo, problemem jest jednak proces podcinania. O ile niektórzy uwielbiają przycinać na wzór swoje drzewka, o tyle zawsze pojawia się problem ze składowaniem odpadów. Co robić, aby pozbyć się uschniętych i obciętych gałęzi? W końcu, nie zostawimy ich na całą zimę w ogrodzie, pozwalając im na gnicie. Kiedy ktoś ma kominek, problem automatycznie znika. Gorzej jednak jest w momencie nieposiadania takiego źródła ogrzewania.

Wtedy najlepszym rozwiązaniem okażą się rozdrabniacze do gałęzi. Dzielą się one na wersje elektryczne i spalinowe. Te drugie charakteryzują się zazwyczaj większą mocą, jednak sprzęty zasilane prądem bez problemu wystarczą dla przydomowych czynności. Powstałe z gałęzi trociny można już oddawać w workach razem ze śmieciami bądź trzymać je na letnie okazje, jak chociażby grill.

Grabienie liści – jak przyspieszyć ten proces?

Najnudniejszą i zdecydowanie najbardziej męczącą pracą w ogrodzie jest jesienne grabienie. Natężenie spadających liści często może przyprawić nas o zawrót głowy, a dzień po ich wygrabieniu, znów są rozsypane po całym ogrodzie. Nie zaleca się zostawiania opadłych liści na ogrodzie przed zimą. Aby znacznie przyspieszyć cały proces, warto odłożyć grabię i zainwestować w odkurzacz bądź dmuchawę do liści. Tutaj tez znajdziemy wersje elektryczne i spalinowe. Dzięki takim sprzętom, zgarnięcie liści z ogrodu będzie szybkie i bezproblemowe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij