Rewolucja w odwadnianiu dachów płaskich - innowacyjny system modułowy

Rewolucja w odwadnianiu dachów płaskich – innowacyjny system modułowy

Każdy, kto na bieżąco śledzi trendy architektoniczne, z pewnością zauważył, że aktualnie triumfuje moda na wszechobecny minimalizm. Surowe budynki o jednolitej barwie nie przyciągają dziś wybujałą formą, lecz ciekawą fakturą, spokojem i wyważoną, masywną bryłą. W taką stylistykę doskonale wpasowują się dachy płaskie. Tego rodzaju konstrukcje mają sporo zalet (można na nich nawet założyć ogród), ale wiążą się niestety z pewnym wyzwaniem: trudniejszym odprowadzaniem wody. Na szczęście i na to istnieje sposób. Odwadnianie dachów płaskich nie musi już spędzać nam snu z powiek!

Tradycyjne metody odwadniania

Od strony praktycznej, pozbycie się wody z dachu płaskiego jest dużo trudniejsze niż w przypadku dachu spadzistego. Jeśli dach posiada wyraźne nachylenie, woda sama spływa z niego do rynny, a stamtąd dostaje się na ziemię lub do studzienki. Dach płaski nachylony jest zaś bardzo nieznacznie, zazwyczaj do kilkunastu stopni, woda ma więc tutaj utrudnioną “drogę ucieczki”. By odprowadzić ją z konstrukcji tego typu, stosuje się metodę podciśnieniową albo grawitacyjną. Ta pierwsza polega na tym, że gdy woda w rurach spustowych przekroczy pewien poziom, następuje automatyczne zamknięcie dopływu powietrza, a woda całkowicie wypełnia rury – po czym za sprawą zwiększonego ciśnienia zaczyna przepływać przez nie z dużą prędkością. Jeśli chodzi zaś o metodę grawitacyjną, stosuje się tutaj wpusty umieszczone na dachu oraz rury ułożone ze spadkiem w kierunku odpływu. Woda płynie tu z mniejszą prędkością niż w systemie podciśnieniowym, “zabierając” ze sobą powietrze i zanieczyszczenia – potrzebne są więc rury o nieco większej średnicy.

Odwodnienie dachu płaskiego w systemie grawitacyjnym jest możliwe poprzez zakup pojedynczych elementów (wpustów dachowych, rur kanalizacyjnych i rur spustowych) u różnych dostawców, tak jak to bywało do tej pory, albo poprzez zakup gotowych setów z zestawem potrzebnych elementów od jednego dostawcy. Takie rozwiązanie do swojej oferty w 2018 r. wprowadziła firma Galeco.

System modułowy

System Galeco DACHY PŁASKIE zapewnia jednocześnie wygodę, szczelność i ogromną wydajność. Największą zaletą tego systemu, a tym samym rozwiązaniem, którego nie opracowano jeszcze nigdy wcześniej, jest jego modułowość. Firma Galeco oferuje bowiem kompleksowe narzędzie do odwadniania dachów płaskich, w którym połączono wpust dachowy, rurę okrągłą fi 110 mm oraz przejście przez attykę-adapter. Gotowe zestawy mogą występować w różnych konfiguracjach i wersjach kolorystycznych. Przykładowo, do odwodnienia dachów płaskich przy zastosowaniu systemu modułowego Galeco pasują takie systemy rynnowe, jak np. STAL2, PVC2 czy bezokapowe, które standardowo służą do odwodnienia dachów skośnych.

Adapter – element kluczowy

Jednym z elementów powyższego systemu, na który szczególnie warto zwrócić uwagę, jest specjalny adapter. Pozwala on na połączenie wpustów dachowych i attykowych z rurami spustowymi o profilu kwadratowym, dzięki czemu można otrzymać modny i elegancki wygląd systemu – niemożliwy do uzyskania w przypadku zwykłego systemu odprowadzania wody z dachów płaskich. Połączenie dolnej części adaptera i rury spustowej można uzyskać na następujące sposoby:

  • łącząc adapter ze stalową, kwadratową rurą spustową o przekroju 80×80 mm z systemu Galeco STAL2 i poprowadzić rurę po elewacji budynku,

  • łącząc adapter z rurą spustową z systemu Galeco BEZOKAPOWY, dzięki czemu można uzyskać taki system odprowadzania wody, który będzie niewidoczny z zewnątrz, a tym samym znakomicie wpisujący się w aktualne trendy.

Połączenie adaptera z wpustem attykowym jest w 100% szczelne – a wszystko dzięki specjalnej uszczelce trapera.

System Galeco DACHY PŁASKIE to innowacyjne rozwiązanie przeznaczone dla wszystkich, którym zależy na estetycznym i minimalistycznym wykończeniu połączonym z maksymalną efektywnością. Odprowadzanie wody z dachów płaskich jeszcze nigdy nie było tak proste!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij