Sklep pneumatyczny – gdzie kupić profesjonalne narzędzia pneumatyczne

Sklep pneumatyczny – gdzie kupić profesjonalne narzędzia pneumatyczne?

Pewnie zauważyłeś, że narzędzia pneumatyczne w ostatnich latach stały się niezwykle popularne. Dlaczego są lepsze od elektronarzędzi? Podpowiemy Ci jakie są rodzaje narzędzi i gdzie możesz je kupić. Zaczynamy!

Czy profesjonalne narzędzia pneumatyczne są drogie?

Z pewnością są one droższe od zwykłych elektronarzędzi. Jakie zalety i wady mają tego rodzaju narzędzia dla firm i dla użytkowników prywatnych? Postaramy się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości w tej kwestii. Duży wybór narzędzi pneumatycznych znajdziesz w sklepie Tool Box. 

Zastępują te tradycyjne

W naprawdę wielu branżach narzędzia tradycyjne są zamieniane na te pneumatyczne. Wynika to stąd, że tego rodzaju narzędzia mają bardzo wiele zalet. Pracują za sprawą sprężonego powietrza. Kompresor śrubowy, grzechotka udarowa lub klucz pneumatyczny udarowy to jedne z wielu bardzo popularnych narzędzi tego typu. Wiele narzędzi pneumatycznych możesz kupić na tej stronie internetowej: https://toolbox.pl/ Warto tutaj zwrócić uwagę na możliwość skorzystania z pomocy profesjonalnego doradcy.

Jakie są zalety narzędzi pneumatycznych?

Może tak trochę przewrotnie zaczniemy od tego, że te urządzenia nie są bez wad. Jednak mimo to warto docenić ich liczne zalety. Przede wszystkim fakt, że są to niezwykle różnorodne narzędzia. W tej kategorii można znaleźć praktycznie wszystko. 

Jakie jeszcze zalety mają te narzędzia?

Na pewno to, że większość elektronarzędzi ma swoje odpowiedniki wśród narzędzi pneumatycznych, czyli takich, które są zasilane sprężonym powietrzem. Wiadomo, że każde takie narzędzie posiada trochę inne właściwości i pracuje w oparciu o trochę odmienne zasady.

Mają kilka wspólnych zalet

Wszystkie narzędzia pneumatyczne są połączone przez parę mocnych stron. Postaramy się wymienić tutaj je wszystkie. Przede wszystkim jest to brak iskrzeń. W przeciwieństwie do elektronarzędzi, narzędzia działające na sprężone powietrze nie stanowią zagrożenia pożarowego. Brak iskrzeń dodatkowo powoduje, że praktycznie nie ma tutaj mowy o żadnych wypadkach przy pracy. Operator na przykład sprężarki nie musi bać się o to, że chwila nieuwagi i zostanie poparzony.

Narzędzia pneumatyczne mają bardzo prostą budowę

Niewątpliwie ich kolejną zaletą jest niezwykle prosta konstrukcja. Ich budowa jest o wiele prostsza niż w przypadku tradycyjnych elektronarzędzi. Dzięki temu narzędzia pneumatyczne są o wiele mniej awaryjne, a co za tym idzie firma rzadziej musi w nie inwestować. Gdy takie narzędzie się jednak jakimś cudem uszkodzi, to o wiele łatwiej i szybciej można je naprawić. W dodatku taka naprawa jest zazwyczaj dosyć tania. Stąd wynika, że koszty eksploatacji w przypadku narzędzi pneumatycznych są o wiele niższe niż elektronarzędzi. 

Narzędzia tego rodzaju są proste w użytkowaniu

Z pewnością bardzo dużym atutem narzędzi pneumatycznych jest ich niska waga. Tak naprawdę czasami są nawet o połowę lżejsze niż tradycyjne elektronarzędzia. W dodatku są wyjątkowo proste w obsłudze. Czego chcieć więcej?

Jakie są wady narzędzi pneumatycznych?

Na pewno narzędzia działające na sprężone powietrze są bardzo przydatne, zarówno w firmie, jak i w przydomowym garażu. Jednak mają również pewne wady, z których powinieneś zdawać sobie sprawę przed ich zakupem. Nie są to sprzęty bez żadnych ograniczeń. Poniżej znajdziesz najważniejsze wady narzędzi pneumatycznych.

Muszą być podłączone do sprężarki

Narzędzia pneumatyczne powinny być przez cały czas podłączone do sprężarki, która dostarcza do nich powietrze. To sprawia, że są one mało mobilne. Oczywiście możesz zawsze dokupić dłuższy kabel. Wtedy będziesz mógł korzystać z danego urządzenia również poza warsztatem czy garażem.

Wysokie koszty zakupu

Mimo że od czasu do czasu można trafić na jakąś promocję, to przyznajmy to sobie szczerze, narzędzia pneumatyczne do tanich nie należą. O wiele mniej kosztowne są elektronarzędzia, ale jak ustaliliśmy są one również mniej nowoczesne i bardziej awaryjne. Chociaż koszt zakupu narzędzi działających na sprężone powietrze jest duży, to koszty ich eksploatacji już nie. Warto się dobrze zastanowić nad takim zakupem.

Jakie narzędzia tego rodzaju są dostępne na rynku?

Przykładowe narzędzia tego rodzaju to: klucze zapadkowe, wyrzynarki, wkrętarki, wiertarki i smarownice pneumatyczne, szlifierki kątowe, pistolety do mas silikonowych oraz pistolety natryskowe do konserwacji. 

Co to są narzędzia pneumatyczne?

Narzędzia te są zasilane sprężonym powietrzem. Są znacznie tańsze w eksploatacji niż elektronarzędzia. Źródłem zasilania tego typu narzędzi w małych warsztatach samochodowych są przenośne sprężarki. Natomiast w przypadku zastosowań przemysłowych o wiele bardziej przydatne będą instalacje z kompresorem. 

Lekkie i silne narzędzia

W porównaniu do tradycyjnych elektronarzędzi, narzędzia pneumatyczne są dużo lżejsze i mają mniejszą wagę. Co ciekawe mają też większą moc. Dzięki temu profesjonalne narzędzia charakteryzują się o wiele większą mocą niż klasyczne elektronarzędzia. 

Wkrętarki i wiertarki na sprężone powietrze

Pneumatyczne wiertarki, wkrętarki oraz urządzenia, które łączą w sobie obie te funkcje, działają na tej samej zasadzie, co odpowiadające im klasyczne elektronarzędzia. Różnica jest w ich zasilaniu. Narzędzia tego rodzaju, a raczej ich silnik jest zasilany przez strumień sprężonego powietrza. 

Prędkość a moc

Prędkość powietrza jest bardzo silnie związana z mocą, jaką osiąga wkrętarka lub wiertarka. W praktyce oznacza to, że narzędzia pneumatyczne bywają o wiele bardziej wydajne niż te, które są zasilane prądem elektrycznym.

Narzędzia tego rodzaju są niezwykle wytrzymałe

 

Nowoczesne wkrętarki oraz wiertarki pneumatyczne dają możliwość bezpiecznej pracy nawet w przypadku bardzo twardych materiałów. Można również regulować moment obrotowy. Właśnie dlatego narzędzia na sprężone powietrze wykorzystuje się zarówno w przydomowych warsztatach, jak i w profesjonalnych zakładach. W użytku domowym bardzo dobrze się sprawdzają, ponieważ są wyjątkowo wygodne. Natomiast w profesjonalnych zakładach docenia się ich precyzję. 

undefined

Agnieszka Kaczmarek

Agnieszka Kaczmarek

Redaktorka z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży medialnej. Specjalizuje się w tworzeniu treści o tematyce budowlanej i remontowej. Jej pasją jest dzielenie się praktyczną wiedzą z czytelnikami.

Artykuły: 591

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *