Sprzątanie to jedna z najbardziej znienawidzonych czynności domowych. Jednak jest to konieczność, jeśli chcemy żyć w czystym i schludnym mieszkaniu. Coraz modniejsze staje się zatrudnianie wykwalifikowanych pomocy domowych, których zadaniem jest sprzątanie oraz wykonywanie innych obowiązków domowych, w zależności od tego, jaki zakres prac zostanie określony w umowie. Kiedy faktycznie warto zatrudnić pomoc do sprzątania i na co zwrócić uwagę wybierając osobę, która będzie sprzątać nasze domostwo?

Kiedy warto zatrudnić pomoc domową?

Jeszcze kilka lat temu pomoce domowe były kojarzone z paniami zatrudnianymi w domach bogaczy, jako panie od wszystkiego – gotowania, sprzątania, robienia zakupów i opieki nad dziećmi. Niejednokrotnie takie osoby były zatrudniane bez umowy, a ich praca była nie do końca doceniania. Dzisiaj taki stan rzeczy już się zmienia. Powstaje coraz więcej profesjonalnych firm zajmujących się sprzątaniem domów prywatnych, a także biur czy posesji firmowych. Powstają także portale skupiające wokół siebie osoby sprzątające, aby ułatwić kontakt pomiędzy zleceniodawcą a usługodawcą. Przykładem takiego portalu jest strona www.pomocedomowe.pl.

Warto też pamiętać, że zmienia się też podejście do usług związanych ze sprzątaniem. Coraz chętniej decydujemy się na skorzystanie z wykwalifikowanej osoby również w pojedynczych sytuacjach. Najczęściej widać to na przykładzie przygotowań do ważnych uroczystości, które organizowane są w domu, np. gdy w domu organizujemy kolację wigilijną dla całej rodziny. Wtedy wszystko musi błyszczeć – podłogi, okna, bibeloty na półkach, zastawy stołowe, a przecież jeszcze trzeba przygotować potrawy. Wynajęcie osoby, która pomoże posprzątać mieszkanie w takiej sytuacji, to oszczędność czasu i nerwów.

Inną sytuacją, w jakiej warto zdecydować się na pomoc specjalistów z zakresu sprzątania jest uporządkowanie mieszkania po remoncie, szczególnie kiedy były przeprowadzane gruntowne prace remontowe. Osoby, które mają doświadczenie w tego typu pracach mogą o wiele szybciej wysprzątać pomieszczenia po remoncie, co osobie niedoświadczonej w tego typu pracach może zająć bardzo dużo czasu.

Gdzie szukać osoby do sprzątania?

Komu zlecić sprzątanie? W Warszawie, Krakowie i innych większych miastach można znaleźć setki, jeśli nie tysiące ogłoszeń osób, które oferują profesjonalne sprzątanie mieszkań i biur. Którą zatem ofertę wybrać? Sposobów jest wiele. Najczęściej korzystamy z rekomendacji naszych znajomych. Jednak nie zawsze możemy znaleźć osobę, która już wcześniej korzystałaby z usług sprawdzonej pomocy domowej. Dlatego też, warto skorzystać z serwisu skupiającego wokół siebie osoby oferujące sprzątanie w danym mieście. Na takim portalu można wybrać zakres obowiązków takiej osoby oraz czas współpracy. Przy każdym profilu osoby oferującej usługi można znaleźć opinie osób, które już wcześniej korzystały z jej pracy, co znacznie ułatwia dokonanie wyboru. Taka forma szukania pomocy domowej pozwala też na znaczne zaoszczędzenie czasu, w porównaniu z szukaniem pomocy domowej w tradycyjny sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ