Typy montażu rolet wewnętrznych

Typy montażu rolet wewnętrznych

Rolety wewnętrzne są funkcjonalne i estetyczne, a na rynku znajduje się szeroka gama różnych ich rodzajów. Może to nieco onieśmielać w kontekście samodzielnego montażu rolet. Na szczęście wszystko wyda Ci się dużo prostsze po przeczytaniu tego artykułu.

Poprzez przeglądanie rolet w Internecie łatwo poczuć dezorientację. Jest ona naturalna, biorąc pod uwagę zróżnicowanie produktów. Jednak tak naprawdę wystarczy pamiętać o 3 rzeczach:

 • rolety wewnętrzne można montować inwazyjnie, poprzez wwiercanie. Drugą opcją jest montaż bezinwazyjny z użyciem kleju lub uchwytów do wieszania
 • rolety wewnętrzne można mocować w 3 miejscach: na suficie, na ścianie lub na oknie
 • dany rodzaj rolet wewnętrznych można znaleźć na rynku w kilku wariantach jeśli chodzi o montaż i miejsce mocowania

Jakie są sposoby montażu rolet?

Choć ilość różnego rodzaju rolet dostępnych na rynku może być przytłaczający, to tak naprawdę wyróżnia się tylko 2 główne sposoby montażu rolet – inwazyjny i bezinwazyjny.

Inwazyjne sposoby montażu wymagają wykonania wierceń w ścianie, suficie lub ramie okna. Ten typ montażu rolet jest dość powszechny i dostępny w wypadku większości typów rolet:

 • rolet plisowanych
 • rolet dzień/noc
 • rolet wolnowiszących
 • rolet rzymskich
 • rolet kasetowych

Rolety montować można także bezinwazyjnie. W tym wypadku może to być mocowanie za pomocą kleju lub uchwytów, które zaczepia się o ramę okna.

Warto jednak wiedzieć, że każdy typ rolet wewnętrznych, może być montowany na różne sposoby. W wypadku rolet rzymskich montaż niekoniecznie musi opierać się na ich wwiercaniu – mogą wisieć na ramie okna za pomocą uchwytów.

Podobnie jest choćby z roletami plisowanymi. Montaż bezinwazyjny będzie polegał na  przyklejeniu prowadnic lub kaset, a wersji inwazyjnej na wkręceniu ich w ramę. Tak samo w różny sposób można zamontować rolety dzień i noc. Krok po kroku przeszukując rynek, dostrzeżesz, że producenci oferują dużą swobodę wyboru.

Jakie są rodzaje mocowań rolet?

Niezależnie od sposobu montażu, rolety można zamocować na 3 sposoby:

 • na suficie
 • na ścianie
 • bezpośrednio na oknie

Pod tym względem, dany typ rolet też może być dostępny w kilku wersjach. Za przykład niech posłuży roleta rzymska – mocowanie może znaleźć się na ścianie, na suficie lub na ramie okna. Montaż rolet na oknie ma sporo zalet. Dzięki temu nie zmniejszą one wizualnie pomieszczenia, a otwarcie okna będzie bezproblemowe nawet przy opuszczonych roletach. Samodzielny montaż rolet wewnętrznych nie jest taki skomplikowany kiedy ma się świadomość powyższych informacji, a i sam zakup odpowiedniego rodzaju rolet powinien być teraz dla Ciebie łatwiejszy.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij