Sprzęt budowlany, który pomoże w pracy na wysokości

Prace budowlane na wysokości wymagają odpowiedniego przeszkolenia oraz kwalifikacji. Oczywiście nie można również o bezpieczeństwie, które przecież jest kluczowe. Tutaj sprawdzą się linki, uprzęże i inne zabezpieczenie. Praca na wysokości jest trudno i wymaga również odpowiedniego sprzętu, aby było wykonana precyzyjnie i stosunkowo szybko. Tutaj wykorzystywane są np. podesty ruchome.

Podesty ruchome są konieczne do prac na wysokości

Prace na dużej wysokości wymagają zastosowania odpowiednich maszyn i urządzeń, co ogranicza ryzyko dla pracowników, ale także stanowi dla nich duże ułatwienie.Trudno sobie wyobrazić, aby pracownicy wnosili ciężkie materiały na określone wysokości. Dlatego właśnie warto wykorzystać podesty ruchome jednonożycowe. Posiadają one jedną parę dźwigników nożycowych. Ich zaletą jest możliwość przenoszenia dużej ilości materiałów, gdyż udźwig wynosi aż 10000 kg. Podesty ruchome mogą być także dwunożycowe, bądź też trzynożycowe. Ich działanie jest podobne.Podest ruchomy składa się z kosza, bądź też platformy, która zawieszona jest na cięgniku. Podesty doskonale sprawdzają się podczas wielu prac na wysokościach. Do doskonały wybór w czasie budowy, remontu, a także naprawy dachu, bez problemu można wymienić dachówkę. Można je także wykorzystać podczas montażu oświetlenia oraz uszczelnianiu budynków. Jednak ich maksymalna wysokość wynosi 18 m, jeżeli prace są na jeszcze większej wysokości wtedy koniecznie trzeba postawić na podesty ruchome koszowe przegubowe. Ich maksymalny wysięg wynosi 43 m. Przy ich wyborze, koniecznie należy zwrócić uwagę także na napęd, może być on spalinowy, jak i elektryczny. W przypadku tego pierwszego, trzeba je tankować olejem napędowym, bądź też benzyną. Natomiast podest ruchomy elektryczny koniecznie musi być ładowany.

Rusztowania przejezdne – zastosowanie

W przypadku budowy domów jednorodzinnych , bądź też wielorodzinnych , wykonywane są również prace na wysokości, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Zatem potrzebny jest również odpowiedni i dedykowany do tego celu sprzęt budowlany. W takiej sytuacji nie korzysta się z podestów ruchomych, gdyż koszt i cena jest wysoka, a i transport nie należy do najłatwiejszych. Można zatem wykorzystać rusztowania przejezdne.Wyposażone są w koła, które łatwo się przemieszczają, można je zablokować, gdyż posiadają hamulec. Ich niewątpliwą zaletą jest bardzo łatwy montaż, jak i demontaż, który zajmuje niewiele czasu. Oczywiście rusztowania przejezdne można także łatwo transportować. Tutaj warto także zwrócić uwagę na poręcze, które zabezpieczają przed upadkiem. Najczęściej są one wykorzystywane w sytuacji, gdy często zmienia się miejsce pracy.

Prace budowlane na dużych wysokościach

Rusztowania przejezdne są wykorzystywane w przypadku prac na mniejszych wysokościach, gdyż ich maksymalna wysokość wynosi 14 metrów, z kolei podest ruchomy może mieć zasięg 43 metrów. Jaki sprzęt budowlany wykorzystuje się w trakcie budowy np. wieżowców? Tutaj najlepiej sprawdzą się żurawie wieżowe. Ich wysokość podnoszenia wynosi nawet 120 metrów, a udźwig to od kilku do kilkuset ton, zatem więcej nawet niż w przypadku podestów ruchomych. Żurawie mogą być stacjonarne, jak i przejezdne. Różnią się także podwoziem. Podwozie szynowe lepiej sprawdza się na równym terenie, natomiast gąsienicowe przeznaczone jest do prac na nierównym, a nawet grząskim terenie. Jego montaż i demontaż zawsze jest na tym samym terenie, jednak zastosowanie go znacznie przyspiesza pracę i ogranicza w ten sposób koszty.Są wykorzystywane podczas wielu prac np. załadunku i rozładunku cegły czy dachówki. Można przenosić nim także duże konstrukcje, począwszy od drewnianych przez metalowe. Oczywiście nie można także zapomnieć o wykorzystaniu go podczas transportu płyt do szalunku.

Ładowarki teleskopowe – uniwersalne zastosowanie w budownictwie

Ładowarki teleskopowe są niemal obowiązkowe i mają szerokie zastosowanie, tak jak podesty ruchome z Białegostoku. Mogą być wykorzystywane podczas rozładunku, jak i przenoszenia ciężkich materiałów. Wyposażone są także w bezpieczną platformę dla pracowników. Ładowarki teleskopowe mają duże koła terenowe i hydrostatyczny napęd, zatem sprawdzą się podczas prac w bardzo trudnych warunkach.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij