System odprowadzania wody z dachów płaskich – Galeco DACHY PŁASKIE

System odprowadzania wody z dachów płaskich – Galeco DACHY PŁASKIE

Silne trendy we współczesnej architekturze idące w kierunku gustownego minimalizmu i prostej geometrii brył budynków spowodowały, że dachy płaskie – za które uznaje się dachy o nachyleniu od 0 do maksymalnie 5 stopni – znów wracają do łask. Kiedyś niska jakość materiałów, z których je budowano, powodowała ciągłe remonty pokrycia dachowego, a deweloperów przyprawiała o silne bóle głowy. Dziś wybór nowoczesnych technologii pozwala stworzyć trwały i szczelny dach płaski. To samo tyczy się możliwości jego odwadniania. Krakowski producent systemów rynnowych Galeco stworzył nowoczesny i kompleksowy system odwadniania dachów płaskich – uniwersalny, kompatybilny z innymi produktami Galeco i wykonany z najwyższej jakości materiałów.

W konstrukcjach dachów płaskich lub tarasów o podobnej charakterystyce odprowadzanie wody opadowej stawia przed firmami spore wyzwania konstrukcyjne. Przy zerowym lub maksymalnie 5-stopniowym nachyleniu powierzchni odwadnianie grawitacyjne jest utrudnione, a szczelność łączonych elementów systemu oraz łatwość ich dopasowania do specyfiki konkretnego dachu są kluczowymi składnikami decydującymi o tym, czy płaski dach będzie miał zapewnione odpowiednie odwadnianie.

Innowacyjność to modułowość”

Galeco postawiło zatem na „innowacyjność poprzez modułowość”. Producent przygotował w ramach systemu Galeco DACHY PŁASKIE aż 12 gotowych zestawów składających się z trzech głównych elementów decydujących o efektywnym odwodnieniu dachu: wpustu, rury oraz przejścia przez attykę. Ten ostatni element to innowacyjny adapter – chluba nowego systemu Galeco. Pozwala w możliwe prosty i elegancki sposób połączyć wpust dachowy lub attykowy z rurami spustowymi. Połączenie jest w 100% szczelne dzięki uszczelce trapera, a sam adapter występuje w dwóch różnych konfiguracjach umożliwiających łączenie go z elementami z innych znanych systemów rynnowych Galeco: z kwadratową rurą stalową z systemu Galeco STAL2 lub z rurami PVC z systemu BEZOKAPOWY oraz PVC2.

Nie bez znaczenia są same wpusty – dachowe z koszem żwirowym oraz attykowe z możliwością zamontowania kosza. Galeco zadbało o każdy detal główny nacisk stawiając na modularność i uniwersalność rozwiązania. Z tego względu zostały opracowane wpusty proste i skośne pasujące do wszystkich rodzajów pokryć dachowych dachów płaskich w wielu różnych konfiguracjach: do odwodnień grawitacyjnych, awaryjnych, z ogrzewaniem i z wbudowanymi kołnierzami zaciskowymi.

Najwyższa jakość materiałów i wytrzymałość

Galeco od wielu lat dba o to, by precyzja wykonania systemów oraz jakość samych materiałów, z których są wytwarzane rynny, rury i elementy łączące – spełniały najwyższe światowe standardy. Odporność na korozję, promieniowanie UV oraz wytrzymałość termiczną została zagwarantowana poprzez odpowiedni dobór PVC i poliuretanu do wykonania poszczególnych elementów, a wspomniane wcześniej opcjonalne wpusty podgrzewane zapewniają niezmienną drożność całego systemu nawet przy temperaturach poniżej zera stopni. Sam producent udziela 15-letniej gwarancji na sprawność mechaniczną oraz 5-letnią na kolor elementów systemu.

Producent połączył najlepsze cechy swoich flagowych systemów (STAL2, BEZOKAPOWY i PVC2) z nowoczesną estetyką i wysoką funkcjonalnością nowych elementów systemu DACHY PŁASKIE tworząc rozwiązanie kompleksowe, nowatorskie, ale zarazem uniwersalne, którego próżno szukać obecnie w ofercie innych producentów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij