Silne trendy we współczesnej architekturze idące w kierunku gustownego minimalizmu i prostej geometrii brył budynków spowodowały, że dachy płaskie – za które uznaje się dachy o nachyleniu od 0 do maksymalnie 5 stopni – znów wracają do łask. Kiedyś niska jakość materiałów, z których je budowano, powodowała ciągłe remonty pokrycia dachowego, a deweloperów przyprawiała o silne bóle głowy. Dziś wybór nowoczesnych technologii pozwala stworzyć trwały i szczelny dach płaski. To samo tyczy się możliwości jego odwadniania. Krakowski producent systemów rynnowych Galeco stworzył nowoczesny i kompleksowy system odwadniania dachów płaskich – uniwersalny, kompatybilny z innymi produktami Galeco i wykonany z najwyższej jakości materiałów.

W konstrukcjach dachów płaskich lub tarasów o podobnej charakterystyce odprowadzanie wody opadowej stawia przed firmami spore wyzwania konstrukcyjne. Przy zerowym lub maksymalnie 5-stopniowym nachyleniu powierzchni odwadnianie grawitacyjne jest utrudnione, a szczelność łączonych elementów systemu oraz łatwość ich dopasowania do specyfiki konkretnego dachu są kluczowymi składnikami decydującymi o tym, czy płaski dach będzie miał zapewnione odpowiednie odwadnianie.

Innowacyjność to modułowość”

Galeco postawiło zatem na “innowacyjność poprzez modułowość”. Producent przygotował w ramach systemu Galeco DACHY PŁASKIE aż 12 gotowych zestawów składających się z trzech głównych elementów decydujących o efektywnym odwodnieniu dachu: wpustu, rury oraz przejścia przez attykę. Ten ostatni element to innowacyjny adapter – chluba nowego systemu Galeco. Pozwala w możliwe prosty i elegancki sposób połączyć wpust dachowy lub attykowy z rurami spustowymi. Połączenie jest w 100% szczelne dzięki uszczelce trapera, a sam adapter występuje w dwóch różnych konfiguracjach umożliwiających łączenie go z elementami z innych znanych systemów rynnowych Galeco: z kwadratową rurą stalową z systemu Galeco STAL2 lub z rurami PVC z systemu BEZOKAPOWY oraz PVC2.

Nie bez znaczenia są same wpusty – dachowe z koszem żwirowym oraz attykowe z możliwością zamontowania kosza. Galeco zadbało o każdy detal główny nacisk stawiając na modularność i uniwersalność rozwiązania. Z tego względu zostały opracowane wpusty proste i skośne pasujące do wszystkich rodzajów pokryć dachowych dachów płaskich w wielu różnych konfiguracjach: do odwodnień grawitacyjnych, awaryjnych, z ogrzewaniem i z wbudowanymi kołnierzami zaciskowymi.

Najwyższa jakość materiałów i wytrzymałość

Galeco od wielu lat dba o to, by precyzja wykonania systemów oraz jakość samych materiałów, z których są wytwarzane rynny, rury i elementy łączące – spełniały najwyższe światowe standardy. Odporność na korozję, promieniowanie UV oraz wytrzymałość termiczną została zagwarantowana poprzez odpowiedni dobór PVC i poliuretanu do wykonania poszczególnych elementów, a wspomniane wcześniej opcjonalne wpusty podgrzewane zapewniają niezmienną drożność całego systemu nawet przy temperaturach poniżej zera stopni. Sam producent udziela 15-letniej gwarancji na sprawność mechaniczną oraz 5-letnią na kolor elementów systemu.

Producent połączył najlepsze cechy swoich flagowych systemów (STAL2, BEZOKAPOWY i PVC2) z nowoczesną estetyką i wysoką funkcjonalnością nowych elementów systemu DACHY PŁASKIE tworząc rozwiązanie kompleksowe, nowatorskie, ale zarazem uniwersalne, którego próżno szukać obecnie w ofercie innych producentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ