Systemy odpylania i filtrowania powietrza w zakładkach przemysłowych

Systemy odpylania i filtrowania powietrza w zakładkach przemysłowych, halach magazynowych i innych zakładach pracy są bardzo ważne, ponieważ zanieczyszczenia emitowane w trakcie procesów produkcyjnych mają negatywny wpływ na zdrowie. Dlatego tak istotne jest wyposażenie hali w odpowiedni sposób, w tym urządzenia takie jak wentylatory transportowe.

Czyste rozwiązania = zdrowie i nieskażona produkcja

Wentylatory transportowe mają zastosowanie w różnych segmentach produkcji: w przemyśle meblarski, drzewnym, papierniczym itp. Odpylacze spełniają niezbędne normy i mogą być użyte w jednym lub wielu źródłach pyłu. Co istotne, mają również zastosowanie do materiałów pokrewnych, takich jak np. pyły z tworzywa sztucznego, skóry lub mączki.
Szeroki wachlarz produktów i usług z zakresu odpylania, transportowania i oddzielania wiór, pyłów i innych materiałów lekkich proponuje firma Nestro.

Dlaczego odpylanie i oczyszczanie są tak ważne w procesach produkcyjnych?

Wiele procesów przemysłowych generuje zanieczyszczenia w powietrzu i w obiektach. Są to przede wszystkim pyłki i elementy cząstek stałych, które w negatywny sposób oddziałują na ludzi i mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Z uwagi na to szczególne znaczenie ma właściwy sposób ich usuwania już u źródła, zanim dotrą do strefy oddychania.
W firmach, gdzie pyłki unoszą się w pomieszczeniach, co ma związek z procesem produkcyjnym, bardzo ważny jest odpowiedni sprzęt w postaci wentylatorów transportowych.

Wentylatory a zachowanie czystości w halach i zakładach pracy

Wentylatory transportowe umożliwiają zachowanie czystości w miejscu produkcji, nawet wówczas gdy dotyczy ona pyłków pochodzących z cięcia, szlifowania lub też obróbki proszków w przemyśle spożywczym.

W procesie produkcji powstają wióry i inne odpady, które powodują rozprzestrzenianie się zabrudzeń i pyłów w obiektach przemysłowych i halach. Część z nich ma negatywny wpływ na zdrowie i może też wpływać na same warunki pracy, w sytuacji gdy są to np. części łatwopalne. Dlatego niezbędne jest zastosowanie wentylatorów, które zapewniają bezpieczeństwo i umożliwiają utrzymanie czystości w miejscu pracy.
Należy podkreślić, że zachowanie czystości ma istotne znaczenie w obiektach przemysłowych na całym świecie i jest wyzwaniem na miarę obecnych czasów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i sprzętom możliwe jest zachowanie miejsca produkcji i zakładu pracy w czystości. Właśnie taki sprzęt oferuje firma Nestro – to odpylacze wraz z wężami filtracyjnymi, które dają się łatwo wymienić i umożliwiają oczyszczanie znacznych powierzchni filtracyjnych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij