Szukamy producenta hali namiotowej - jakimi kryteriami się kierować

Szukamy producenta hali namiotowej – jakimi kryteriami się kierować?

Każdy biznes wraz ze swoim rozwojem potrzebuje coraz większej ilości miejsca do magazynowania wytwarzanych produktów, do garażowania własnych maszyn lub do prac związanych z serwisem. Budowa tradycyjnych lub prefabrykowanych magazynów jest zdecydowanie bardziej czasochłonna, a przede wszystkim droższa niż wzniesienie hali namiotowej.

Korzyści hal namiotowych

Hale namiotowe skonstruowane są w taki sposób, aby zapewnić jak największą przestrzeń zachowując przy tym wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

Do ich niekwestionowanych zalet można zaliczyć:

  • ekonomiczność – jak już zostało wspomniane wcześniej, wzniesienie konstrukcji hali namiotowej jest kilkukrotnie tańsze niż budowa tradycyjnego magazynu, hali rolniczej, czy też przemysłowej.
  • więcej za mniej – za te same pieniądze, dzięki hali namiotowej otrzyma się zdecydowanie więcej przestrzeni, w której będzie można przechowywać wytwarzane produkty lub na przykład parkować maszyny
  • krótki czas budowy – w porównaniu z innymi inwestycjami budowlanymi hale namiotowe buduje się stosunkowo krótko, oszczędza się więc wyjątkowo cenny czas
  • brak ograniczeń – hala namiotowa może być tak duża, jak zażyczy sobie tego inwestor, ograniczeniem jest jedynie powierzchnia działki
  • uniwersalność – modułowy charakter budowy hal namiotowych sprawia, że rozbudowa hali nie nastręcza żadnych problemów. Dobudowanie dodatkowej przestrzeni, czy nawet złożenie hali i przeniesienie jej w inna lokalizacje jest jak najbardziej możliwe i praktykowane

Budowa hal namiotowych i kryteria wyboru

Pierwszym etapem po zdecydowaniu się na wzniesienie hali namiotowej w zastępstwie tradycyjnego budynku jest znalezienie firmy, która będzie w stanie poprowadzić inwestora przez zawiłości formalne i wykonawcze procesu budowy hali. Warto sprawdzić ofertę http://grupalukasiuk.pl/ gdzie producent hal namiotowych przedstawia wszelkie możliwości wykorzystania tych innowacyjnych konstrukcji.

Szukając odpowiedniego producenta warto zwrócić uwagę na wszelkie produkty, które oferuje i na jakość komponentów, których do produkcji używa. Istotne będzie też znalezienie opinii – zarówno zadowolonych jak i nie usatysfakcjonowanych klientów.

Wyszczególniając kilka najważniejszych kryteriów warto zwrócić uwagę na:

  • rodzaj konstrukcji – stalowa, modułowa konstrukcja zabezpieczona przed korozją będzie najlepszym rozwiązaniem
  • materiał obudowujący – jeśli poszycie z plandeki to tylko z takiej o gramaturze od 650 g/m2, jeśli z blachy to tylko ocynkowanej i malowanej, jeśli natomiast mają to być płyty warstwowe to tylko z rdzeniem poliuretanowym w profilowanej okładzinie
  • stolarka okienna powinna zawierać zarówno podstawowe drzwi i okna jak i przesuwane bramy, czy harmonijkowe wejścia

Proces budowy hali namiotowej

Po zgłoszeniu się do firmy wznoszącej hale namiotowe rozpoczyna się proces budowy, którego pierwszym krokiem jest wizja lokalna przeprowadzana przez profesjonalnego konstruktora. Po wizji składana jest inwestorowi oferta i następuje przedstawienie koncepcyjnego projektu, gdzie zawarte są optymalne rozwiązania, o które prosił inwestor w trakcie podpisywania umowy i ustalania jego potrzeb.

Konstruktor po akceptacji projektu zajmuje się zarówno formalnościami, jak i dozorem nad powstająca halą namiotową. Jego następnym krokiem jest stworzenie listy potrzebnych elementów i zlecenie prac związanych z ich przygotowaniem, jakimi są między innymi:

  • cięcia elementów stalowych i ich spawanie w celu przygotowania modułów konstrukcyjnych
  • ocynk ogniowy przygotowanych konstrukcji
  • wycinanie i łączenie zgrzewami materiałów plandekowych jeśli takie zostały wybrane jako pokrycie hali
  • cięcie, gięcie i dopasowanie blach stalowych

Kolejnymi etapami inwestycji jest odbiór i rozładunek zamówionych materiałów i rozpoczęcie prac. Po przygotowaniu terenu pod zabudowę oraz wylaniu żelbetowych fundamentów przystępuje się do składania konstrukcji stalowych, a następnie łączenia elementów pokryciowych.

Po zakończeniu prac konstruktor przeprowadza testy jakościowe mające na celu wykluczenie rażących błędów podczas budowy. Po dokonaniu kontroli następuje odbiór budynku wraz z inwestorem, który otrzymuje do użytkowania w pełni sprawną, przestrzenną i funkcjonalną hale namiotowa.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij