Top 5 zastosowań gumowców roboczych

Jeśli myślimy o butach idealnych do pracy, które sprawdzą się zwłaszcza w czasie niesprzyjającej pogody i na niepewnym, podmokłym gruncie, to od razu nasuwają się gumowce robocze. To buty solidne, wykonane z elastycznego PCV, tworzywa EVA lub wodoodpornego materiału, które uważane są za niemal niezniszczalne, a do tego mogą dobrze dopasować się do kształtu stopy. Ze względu na liczne zalety roboczych gumowców do pracy, warto poznać top 5 ich zastosowań.

Po pierwsze: praca ogrodnika

Gumowce do pracy najczęściej zastosowanie znajdują przy pracach na nierównym terenie. Ogród jest jednym z nich. Nie ma dzięki temu możliwości, że nogawki zabrudzą się od ziemi przy wykopywaniu dołków, sadzeniu i zakopywaniu roślin. Pielęgnacja ogrodu w gumowcach roboczych jest bardzo wygodna. Jest to zasługa rzeźbionej podeszwy gumowej, która jest dobrze wyprofilowana i daje odpowiednie podparcie. Dodatkowo PCV lub tworzywo dobrze dopasowuje się nie tylko do kształtu stopy, ale również nie tamuje ruchów przy schylaniu się i kucaniu. Z tworzywa znacznie łatwiej zmyć przyklejone błoto niż z półbutów czy trzewików, których raczej w większości przypadków nie należy nadmiernie moczyć. Gumowce do pracy są wodoodporne, zatem również ich czyszczenie przebiega bezproblemowo.

Pod drugie: praca na budowie

Praca na budowie jest wymagająca. Korzysta się z rusztowań i podnośników. Tutaj także potrzebna jest odpowiednia stabilizacja i równowaga w czasie wykonywania obowiązków. Nierzadko trzeba pracować w środowisku silnie zapylonym, zwłaszcza przy wykonywaniu odwiertów w betonie. Jest to dodatkowo praca niebezpieczna, dlatego konieczne jest stosowanie obuwia najwyższej klasy z wysoką cholewką i dodatkowymi wzmocnieniami. Profesjonalne gumowce robocze z podnoskiem i wkładką antyprzebiciową doskonale się sprawdzą. Poza ochroną głowy w postaci kasku, konieczne jest zastosowanie ochrony stóp przed uszkodzeniem czy złamaniem. Podnosek chroni przed uderzeniem z siłą 200 J i naciskiem 15 kN. Ponieważ praca ta wymaga dużej mobilności buty nie mogą być ciężkie. Zatem najlepiej sprawdza się tu cholewka wykonana z tworzywa EVA, a także wykorzystanie podnoska kompozytowego i wkładki antyprzebiciowej także wykonanej z kompozytu. Są one lżejsze od stalowych zabezpieczeń, a jednocześnie zapewniają taką samą ochronę palców i spodu stopy.

Po trzecie: leśnictwo

Kolejnym miejscem, gdzie gumowce sprawdzają się najlepiej jest leśnictwo. Osoba pracująca na stanowisku leśniczego musi nadzorować i patrolować cały las, aby chronić ekosystem przed umyślnymi podpaleniami, zaśmiecaniem, czy kłusownictwem, a także nielegalną wycinką drzew. Ponadto nadzoruje wszystkie prace porządkowe, a także planowaną wycinkę. W związku z tym jego praca koncentruje się nieraz na przemierzaniu wielu kilometrów. W lesie panuje wysoka wilgotność, do tego dochodzi jeszcze ryzyko ukoszenia przez kleszcze, dlatego ważne jest noszenie butów z wysoką cholewką i antypoślizgową podeszwą. Najlepiej sprawdzają się tu solidne gumowce wykonane z wodoodpornego materiału, który pozwala leśniczemu wtopić się w otoczenie dzięki kamuflującym barwom. Strażnik lasu musi mieć zawsze wygodne obuwie, które nie powoduje obtarć, a także zawilgocenia stóp. Zatem chroni także przed grzybicą stóp.

Po czwarte: praca w chłodni

Ponieważ gumowce robocze występują w wielu rodzajach mają też różnorodne zastosowanie. Jednym z nich jest przemysł gastronomiczny i magazynowy. Osoby, które pracują w chłodniach wybierają właśnie kalosze. Wysoka cholewka w połączeniu z ocieplaczem może dawać komfort termiczny nawet do minus 30 stopni, a w niektórych przypadkach nawet minus 50 stopni. Do tego dochodzi jeszcze dobrze wyprofilowana i antypoślizgowa podeszwa, która jest tu niezbędna. Często zdarza się, że przy przejściu z chłodni na zwykły magazyn gromadzi się woda, z powodu różnicy temperatur w obydwu miejscach. Stąd najlepszym wyborem są gumowce do pracy.

Po piąte: praca w myjni samochodowej

Są takie prace, które ściśle wiążą się z możliwością zawilgocenia odzieży, jak i obuwia roboczego. Dlatego trzeba w tych miejscach stosować buty wodoodporne i wodoszczelne. Robocze gumowce do pracy są również odporne na działanie chemikaliów, które nie mają wpływu na ich strukturę. Zatem doskonale sprawdzą się chociażby do pracy w myjni samochodowej. Wiele osób z obawy o karoserie samochodu nie korzysta z myjni automatycznych i wybiera te ręczne. Tu pracownicy mają pełne ręce roboty, a gumowce gwarantują komfort pracy bez przemoknięcia obuwia.

Gumowce robocze mogą mieć naprawdę wiele zastosowań. Wszystko zależy od materiału z jakiego zostały wykonane, a także dodatkowych elementów wzmacniających. Niektóre materiały bowiem są dopuszczone do kontaktu z żywnością i posiadają certyfikat HACCP, w związku z tym pracownicy branży spożywczej i produkcyjnej mogą korzystać z gumowców w swojej pracy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij