Twój wybór ma znaczenie! Jaki projekt domu pozwoli Ci spokojnie myśleć o budowie

Twój wybór ma znaczenie! Jaki projekt domu pozwoli Ci spokojnie myśleć o budowie?

Wybór projektu domu to jedna z podstawowych decyzji w kontekście przyszłej budowy. Charakter budynku pociąga za sobą całą masę sytuacji, począwszy od ustalenia realnego budżetu inwestycji, po określony styl życia, wymuszany przez dom. Inaczej mieszka się przecież w domu parterowym, inaczej w domu z poddaszem. Jak wybrać najlepiej i nie martwić się dalszymi losami naszej budowy? Jest kilka zasad, powinniśmy się trzymać.

Dom przy Cyprysowej 56Dom przy Cyprysowej 56 – www.galeriadomow.pl

Wybieraj sprawdzone projekty.

Aby spokojnie podejść do budowy domu warto wybrać sprawdzone rozwiązania, które zostały przetestowane przez innych inwestorów. Taką cechę posiadają gotowe projekty domów. Na ich podstawie wybudowano już tysiące domów, a wiedza, jaką posiedli ich budowniczy może posłużyć także Tobie. Projekty domów z katalogu są powszechnie dostępne, można je nabyć nie wychodząc z domu, a informacje o konkretnych realizacjach łatwo odnaleźć w sieci. Grupy powstające na portalach społecznościowych pełne są zdjęć, opisów i uwag poczynionych na etapie budowy konkretnego domu. Jeśli wybrany przez nas projekt domu zbiera pozytywne recenzje możemy być spokojni, że i nam uda się go wybudować szybko i sprawnie. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się projekty małych domów w przedziale od 80 do 120 m². Zarówno domy parterowe, jak i te z poddaszem w tym metrażu stanowią optymalne rozwiązanie, zarówno jeśli chodzi o czas budowy, niezbędne warunki (mniejsza działka wystarcza) jak i nakłady finansowe, potrzebne do realizacji.

Dom przy Bukowej 16Dom przy Bukowej 16 – www.galeriadomow.pl

Szukaj oszczędnych, ale solidnych rozwiązań

Dlaczego powinniśmy szukać ekonomicznych wariantów budowy? Nie sztuka przecież kupić projekt domu 200 m², wybudować go do stanu surowego otwartego i na kilka lat stanąć z budową, z braku wystarczających środków. Projekty domów tanich w budowie to domy, które wybudujesz szybko i niewielkim nakładem finansowym. Są zwykle opracowane w taki sposób, by budowa nie była problemem, nawet dla średnio doświadczonej ekipy. Dom tani w budowie powinien mieć:

  • zwartą bryłę
  • prostą konstrukcję dachu (dach dwuspadowy, lub symetryczny, czterospadowy)
  • regularną formę, bez zbędnych załamań
  • zminimalizowaną ilość drogich elementów konstrukcyjnych (kominy, ściany nośne, schody)

Nie opłaca się jednak wybierać projektów byle jakich, byle najtańszych. Warto zwrócić uwagę na funkcjonalność wnętrza, ergonomiczny układ pomieszczeń, przemyślaną lokalizację instalacji wewnętrznych (piony kanalizacyjne powinny być zlokalizowane tak, by nie trzeba było prowadzić instalacji z jednego końca domu na drugi). Jeśli budujemy dom z poddaszem użytkowym warto wybrać taki, który ma dodatkowy pokój na parterze. Pozwoli nam on, w przypadku konieczności, realizować budowę systemem dwuetapowym.

Dom przy Imbirowej 6 NDom przy Imbirowej 6 N – www.galeriadomow.pl

Buduj swoim tempem, nie ma co się szarpać!

Jeśli precyzyjnie zaplanowaliśmy budżet naszej inwestycji nie powinniśmy mieć problemów z realizacją całości budowy. Czasem jednak zdarza się tak, że w trakcie prac wychodzą nieprzewidziane okoliczności. Pieniądze przeznaczone na budowę muszą być wykorzystane w inny sposób, lub po prostu wszystko wyszło drożej niż zakładaliśmy – bywa i tak. Aby nie zostać z budową na lodzie warto wybierać takie projekty domów, które pozwolą się realizować dwuetapowo. To głównie domy z poddaszem użytkowym, w których podział wnętrza sprzyja takiej realizacji. Na parterze wystarczy nam 1 dodatkowy pokój i łazienka, by móc szybko wprowadzić się do nowego domu. Poddasze będziemy mogli wykończyć w miarę możliwości finansowych. To rozwiązanie awaryjne, lecz jak się okazuje, powszechnie stosowane, jako popularnametoda budowy. O wiele łatwiej wykańczać poddasze mieszkając na miejscu.

Wybór projektu domu to ważna decyzja. Jeśli podejmiemy go świadomie, znając wszelkie konsekwencje takiej, a nie innej decyzji, ze spokojną głowa podejdziemy do budowy domu. Po najlepsze projekty domów tanich w budowie warto zajrzeć na GALERIADOMOW.PL → https://www.galeriadomow.pl/projekty-domow-tanich-w-budowie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij