Wybrane funkcje narzędzi wielofunkcyjnych

Wybrane funkcje narzędzi wielofunkcyjnych

Każdy z nas wie, jak wygląda i z czego słynie szwajcarski scyzoryk. Ten niepozorny z wyglądu nóż kieszonkowy skrywa niejedną tajemnicę i mimo małego rozmiaru potrafi odpowiedzieć na liczne potrzeby. Podobnymi cechami charakteryzują się oscylacyjne elektronarzędzia wielofunkcyjne.

O czym mowa?

Elektronarzędzia wielofunkcyjne stanowią ogromne ułatwienie dla wszystkich domorosłych majsterkowiczów. Gdy nasze prace remontowe odbywają się nieregularnie, są podyktowane tylko nagłą potrzebą (bo akurat coś się zepsuło i wymaga wcześniej nieplanowanej naprawy) to nikt z nas nie zdecyduje się na kupno drogiego sprzętu, który po jednorazowym użyciu będzie nieprzydatny. Nie wszyscy mają również wystarczająco dużo miejsca, by magazynować liczne narzędzia. W takich przypadkach „multitool” jest idealnym rozwiązaniem – zajmuje minimum miejsca i oferuje maksimum zastosowań. Niektóre z nich prezentujemy poniżej.

Wybrane funkcje narzędzi wielofunkcyjnych

Piłowanie i cięcie

Dzięki odpowiednim rodzajom brzeszczotów urządzenie wielofunkcyjne będzie w stanie między innymi wykonać cięcia wgłębne w płytach gipsowo-kartonowych, płytach pilśniowych spajanych cementem, płytach laminowanych, a także w stanie przyciąć mniejsze listwy profilowane oraz wyciąć wyżłobienia we fragmentach mebli.

Usuwanie fug

Dzięki funkcji frezowania elektronarzędzia wielofunkcyjne usuną zaprawę i klej do płytek ceramicznych, mogą ciąć w  żywicy oraz wykonać rowki w betonie komórkowym do poprowadzenia kabli pod tynkiem, a i to jeszcze nie wszystkie możliwości.

Szlifowanie i polerowanie

Różne rodzaje nakładek i płyt szlifierskich oferują szeroki zakres możliwości – od szlifowania drewna w wąskich szczelinach, przez szlifowanie parkietu w miejscach trudnodostępnych, aż po polerowanie zabrudzonych i porysowanych powierzchni.

Oczyszczanie

Skrobaki sztywne i skrobaki elastyczne pozwalają na usuwanie resztek farb, kleju, fug silikonowych, a nawet zaprawy i pozostałości po betonie.

Dodatki

Poza wyżej wymienionymi ostrzami i brzeszczotami przeznaczonymi do wykonywania konkretnych prac, możemy wzbogacić nasze urządzenie wielofunkcyjne – elektronarzędzia dzięki kilku prostym dodatkom będą bardziej komfortowe w użytkowaniu. Mowa tu o ogranicznikach głębokości (w zależności od modelu posiadające regulację kilkustopniową lub bezstopniową), a także systemie odsysania pyłu. Podstawowym wyposażeniem większości walizek z elektronarzędziami wielofunkcyjnymi jest również papier ścierny, który może okazać się przydatny w domowym majsterkowaniu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij