Zalety stosowania przestrzeni biurowych typu open space

Zalety stosowania przestrzeni biurowych typu open space

Biuro typu open space to otwarta przestrzeń, w której znajduje się wiele stanowisk pracy. Nie spotka się w nim podziału na pokoje lub gabinety – za to znajdują się tam stanowiska oddzielone od siebie ściankami, boksami i innymi tego typu rozwiązaniami. Aranżacja przestrzeni w ten sposób jest obecnie bardzo popularna w firmach. Jakie konkretnie zalety ma open space?

Współpraca przede wszystkim

Biuro open space umożliwia stworzenie przestrzeni idealnej dla pracownika. Odpowiednia aranżacja wnętrza stwarza komfortowe warunki do pracy. Podstawową zaletą otwartej przestrzeni biura open space jest ułatwienie współpracy – pracownicy są blisko siebie, dlatego też z łatwością się komunikują, co umożliwia im skuteczne współdziałanie. Zaletą open space jest również szybki i bezpośredni przepływ informacji – nikt nie czeka długo na informację zwrotną. Ten atut ma również wpływ na przepływ dokumentów – nie trzeba długo przemieszczać się między pokojami.

Biuro typu open space to przestrzeń, która uniemożliwia izolację pracowników i pozytywnie wpływa na poczucie przynależności pracownika do grupy. Dzięki tak zaprojektowanej przestrzeni nie tworzą się wrogie frakcje, np. podzielone na dane pokoje. Zaletą otwartej przestrzeni w biurze jest również łatwiejszy dostęp do przełożonych, którzy nie są zamknięci we własnych gabinetach, nie potęgują więc wrażenia hierarchiczności.

 

Niski koszt i inne zalety

Warto podkreślić, że biura typu open space są tak popularne również ze względu na koszt. Otwarta przestrzeń umożliwia taką aranżację wnętrza, aby zmieścić w niej jak największą liczbę stanowisk dla pracowników. Oczywiście wszystko zgodnie z przepisami BHP i dbałością o komfort pracownika, jednak to bardzo ważny aspekt – w oddzielnych salach i gabinetach przestrzeń nie jest tak dobrze wykorzystywana jak w open space. Dzięki temu, że przestrzeń jest maksymalnie użytkowana, zmniejsza się koszt wynajmu oraz utrzymania biura. Dodatkowo wszelkie koszty eksploatacji pomieszczenia są niższe niż w tradycyjnych biurach podzielonych na pokoje.

Zgadza się, wielu przedsiębiorców, którzy przychodzą do naszego biura, doskonale zdaje sobie sprawę z zalet biur typu open space. Wynajmując przestrzeń biurową, chętnie decydują się na nasze projekty, które w maksymalny sposób ją wykorzystują, a przy tym pozwalają zadbać o komfort pracownika – podkreśla specjalista z Interbiura z Warszawy. Dlatego też biura open space są obecnie najpopularniejszymi rozwiązaniami w przestrzeniach firmowych.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij