Żaluzje panelowe to elegancki i praktyczny dodatek do wielu wnętrz. Służą nie tylko do zaciemniania pomieszczenia, ale są także wyjątkową ozdobą której korzenie sięgają do klasycznego, japońskiego wystroju. W zależności przeznaczenia przestrzeni żaluzje panelowe mogą również pełnić rolę ściany działowej. Kiedy jeszcze warto sięgnąć po żaluzje panelowe?

Czym są żaluzje panelowe?

Żaluzje panelowe, określane są także storami japońskimi i należą do kategorii żaluzji wertykalnych. Po rozwiązanie to sięgają najczęściej architekci przestrzeni biurowych, poszukujący eleganckiego designu przy jednoczesnym zachowaniu sformalizowanego charakteru przestrzeni. Żaluzje panelowe zyskują na popularności zwłaszcza w przypadku dużych, przeszklonych biurowców, gdzie ich wpływ na wnętrze jest najbardziej zauważalny. Osłony te wykorzystywane są również w projektowaniu domów i mieszkań.

Nowoczesna konstrukcja i estetyczne wzornictwo to tylko niektóre z atutów, którymi charakteryzują się żaluzje panelowe. Ich uniwersalny charakter sprawia, że bez trudu sprawdzą się zarówno w charakterze funkcjonalnej dekoracji, jak i ruchomej ściany, dzielącej przestrzenie na mniejsze części. Specyfika ich budowy sprawia, że maksymalna szerokość żaluzji może wynosić nawet do sześciu metrów.

Jak zaaranżować wnętrze z żaluzjami panelowymi?

W przeciwieństwie do większości rodzajów osłon przeciwsłonecznych, żaluzje panelowe są konstrukcjami, które można zainstalować w sposób niezależny od okien, w charakterze dekoracji wolnostojących. Jakie role mogą pełnić żaluzje panelowe w poszczególnych konfiguracjach?

1) Mieszkania i domy

Żaluzje panelowe to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów wystrojów wnętrz w tradycyjnych japońskich wnętrzach. Osoby, które pragną nadać swoim czterem kątom stylistykę prosto z kraju Kwitnącej Wiśni, powinny połączyć żaluzje panelowe z niskimi meblami i naturalnymi materiałami. Zestawienie to sprawi, że wnętrza zyskają orientalny, unikalny styl.

2) Miejsce pracy

Żaluzje panelowe to także interesująca alternatywa dla innych sposób dzielenia przestrzeni w popularnych open space’ach. Dzięki nim zdefiniowanie przestrzeni biurowej jest możliwe bez używania z kanciastych boksów, czy półścianek. Takie rozwiązanie ma dodatkowy atut. Można je rozsuwać i zsuwać w miarę potrzeb. Warto pamiętać, że żaluzje panelowe mogą pełnić także funkcje reklamowe. Ozdobienie ich odpowiednimi logotypami i grafikami sprawi, że staną się eleganckimi wizytówkami firmy.

Żaluzje panelowe sprawdzają się nie tylko w stylizacjach na modłę japońską. Montowane do ścian bądź okien bez trudu wpasują się w też w kompozycje industrialne, nowoczesne i loftowe. Mnogość potencjalnych rozwiązań jest uzależniona tylko od pomysłu na aranżację i planowanego budżetu inwestora. Firma Okna Konieczny posiada w swojej ofercie żaluzje panelowe w wielu kolorach i rozmiarach. Już dziś zapoznaj się naszą ofertą i wybierz produkt, który odmieni Twoją przestrzeń i zapewni Ci wygodę i komfort użytkowania.

Źródło: OknaKonieczny.pl – Okna PCV Wrocław – Rolety, żaluzje, plisy i markizy

Odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych we Wrocławiu, Łodzi lub Sieradzu lub na naszej stronie internetowej: www.OknaKonieczny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ