Zastanawiasz się, gdzie kupić nowe mieszkanie? Zrezygnuj z tłocznych i turystycznych miast

Zastanawiasz się, gdzie kupić nowe mieszkanie? Zrezygnuj z tłocznych i turystycznych miast

Kupno nowego mieszkania z rynku pierwotnego do najprostszych zadań nie należy. Jednak, coraz częściej decydujemy się na życie w nieco spokojniejszych okolicach z dala od zgiełku miasta. Chcemy odpocząć od szumu przebywania w centrum i zrelaksować się w miłym i przyjaznym miejscu.

Wysokie ceny mieszkań

Jak wynika z najnowszych analiz, w ostatnim okresie ceny za metr kwadratowy mieszkania w dużych miastach wzrosły o 8.5 procent. Nie w każdej polskiej miejscowości sytuacja będzie wyglądała tak samo, ale obserwujemy dynamiczny wzrost i ożywienie cen. Z tego względu, wiele lokali na sprzedaż od deweloperów pozostało niesprzedanych. Jednak, wzrost cen wynika z kilku ważnych czynników. Przede wszystkim rosną koszty budowy, mamy znaczny wzrost stawek za grunty, na przykład w Gdańsku w ciągu pół roku kwota za inwestycję deweloperską wzrosła aż o 30%. Dodatkowo, drożej koszta robocizny, materiały budowlane, izolacje itp. Niestety, z tego powodu, deweloperzy nie mają wyjścia i zwiększają ceny za metr kwadratowy.

Dobrym pomysłem jest inwestycja w nieruchomość w mniej obleganych polskich miastach, jak na przykład Bydgoszcz, Toruń czy Poznań. Ceny za metr kwadratowy mieszkania są niższe niż w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku. Wszystko oczywiście zależy od twoich planów i przyszłego miejsca pracy. Jeżeli rozważasz przeprowadzkę z rodziną, duże i tłoczne miasta zawsze będą sporym utrudnieniem w codziennym życiu. Przykładowo, cena za metr kwadratowy mieszkania w Bydgoszczy wynosi ponad 5 tysięcy, natomiast w Warszawie zapłacimy ponad 9 tysięcy. 

Zmieniamy podejście

Coraz częściej zastanawiamy się nad zmianą miejsca zamieszkania. Szukamy spokojniejszych, mniej turystycznych i zatłoczonych miast do mieszkania. Kiedyś mieszkanie w centrum Warszawy czy Krakowa uchodziło za bardzo prestiżowe. Jednak teraz podejście wyraźnie się zmieniło. Mniejsze miasta są również bardzo dobrze rozwinięte gospodarczo, dzięki czemu bez problemu znajdziemy odpowiednie stanowisko pracy. Takim miastem jest na przykład Poznań, który ze względu na położenie stanowi istotny węzeł kolejowy i drogowy. Co więcej, posiada port lotniczy, liczne uczelnie, obiekty kulturowe. Nowe mieszkania na sprzedaż w Poznaniu oferuje na przykład deweloper Red Co. Inwestycja powstaje w zielonej części miasta, Naramowicach, która jest dobrze skomunikowana w centrum miasta. Przykład takiej lokalizacji, oddalonej od ścisłego centrum, wpisuje się w dzisiejsze zapotrzebowania klienta. Chcemy żyć zdrowiej, a także mieszkać w przyjaznym środowisku, w którym będzie więcej zielonych terenów, a powietrze mniej zanieczyszczone.

Sporym większym zainteresowaniem cieszy się także Łódź. Ostatnio, coraz więcej sprzedaje się inwestycji, a zapotrzebowanie na nowe wciąż rośnie. Łódź jest miastem bardzo dobrze rozwiniętym i jest świetną bazą wypadową w góry czy nad morze.

Podsumowując, jeżeli masz możliwość wyboru miasta, a nie chcesz przepłacać za kupno mieszkania, wybierz mniej turystyczne i spokojniejsze miasto. Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, lecz przede wszystkim będzie żyło ci się spokojniej i zdrowiej. Wybierz mieszkanie położone z dala od centrum i jednocześnie dobrze z nim skomunikowane. Pamiętaj, aby przed kupnem lokalu, wziąć pod uwagę nie tylko koszty finansowe, lecz przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo przyszłego mieszkania.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij