5 life hacków, dzięki którym wykorzystasz dekoracyjne żarówki LED w swoim domu

Dom może prezentować się naprawdę świetnie dzięki dekoracyjnemu oświetleniu LED. W dzisiejszym poradniku podpowiemy Wam, jak możecie je wykorzystać. 5 life hacków pomoże Wam uczynić przestrzeń domową i ogrodową ciekawszą i wygodniejszą.

Efekt kominka w domu bez wentylacji – żarówka LED z efektem płomienia

Marzycie o kominku w domu jednak na jego wykonanie jest już za późno, ponieważ nie zostały wykonane odpowiednie odprowadzenie spalin w salonie. Może jednak nie jest za późno. Oczywiście możesz postawić na kominek wolnostojący na olej opałowy, ale przecież takie rozwiązanie nie jest pozbawione wad. W tym przypadku również zdarzało się, że dochodziło do pożarów. Dlatego my mamy inny pomył. Zakupioną atrapę kominkową można wypełnić drewnem, a pomiędzy nie włożyć dekoracyjne żarówki LED do domu z efektem płomienia nawinięte na niewielkie oprawy działające na baterie albo wkręcone do tradycyjnych niewielkich opraw czy girland świetlnych, które wystarczy podłączyć do najbliższego źródła światła. Można zdecydować się także na modele żarówek łączone z USB, w takiej sytuacji akumulatorek łatwo można schować. Efekt płonącego drewna można uzyskać wkładając owe żarówki do metalowego kosza wypełnionego drewnem. Diody świecą tu w specyficzny sposób, co prezentuje się jak powiększający się i nieco zmniejszający płomień. Takie dekoracyjne żarówki LED są naprawdę nietuzinkowe.

Prawdziwe latarnie w Twoim ogrodzie – wykorzystaj dekoracyjne żarówki LED

Twój ogród także może prezentować się nietuzinkowo, wystarczy, że dobierzesz latarnie do użytku zewnętrznego na źródła światła LED. Warto wybrać dekoracyjne żarówki LED z trzonkiem E27 i dopasować je do odpowiednich latarenek. W ten sposób można stworzyć efekt jak sprzed wieków, gdy zawód latarnika był czymś powszechnym i zapalał latarnie przy użyciu długiego kija wyzwalając płomień. Tutaj płomień stworzą diody LED żarówek o ciepłej barwie. Tak przyozdobiony ogród prezentuje się niebanalnie i na pewno zwraca na siebie uwagę.

Wkręć żarówkę LED RGB w kinkiet i stwórz efekt dyskotekowego oświetlenia w Twoim salonie

Znajdziesz wiele ciekawych dekoracyjnych żarówek LED do domu. Jedną z nich, typu kulka możesz wkręcić do kinkietu zawieszonego w salonie. Taka żarówka będzie emitować mieniące się światło w 16 milionach kolorów. Dzięki systemowi sterowania z pilota lub smartfona możesz wybierać barwę dostosowując ją do swoich potrzeb. Intensywność efektów także podlega regulacji, bo światło może zmieniać się szybciej lub wolniej. Takie żarówki świetnie sprawdzają się na imprezę, gdy w warunkach domowych chcesz stworzyć parkiet do tańca z prawdziwego zdarzenia. Oświetlenie może nawet zmieniać się rytmicznie w takt muzyki.

Stwórz girlandę świetlną w altanie lub na tarasie z taśmą LED

Nasza kolejna propozycja wiąże się ze stworzeniem girlandy na tarasie lub w altanie. Wystarczy przewód girlandy na baterie lub tradycyjnie włączany do gniazdka, ewentualnie przedłużacz i już można działać. Dekoracyjne żarówki LED w różnych kolorach czy też z efektem gwieździstego nieba doskonale się sprawdzą. Mogą okalać barierkę na tarasie czy też w altanie tworząc możliwość użytkowania ich także nocą bez konieczności korzystania z innych zewnętrznych źródeł światła. Sprawdzi się na pewno niewielka lampka postawiona na stole, którą można uzupełnić o dekoracyjną żarówkę ze ściemniaczem. Możliwości stworzenia oryginalnego świetlnego efektu jest naprawdę wiele.

Ozdób girlandą z kolorowymi żarówkami poręcz schodów, oparcie sofy i ciesz się funkcjonalnością

Również poręcz schodów w domu można udekorować girlandą z kolorowymi żarówkami LED. W ten sposób nie trzeba korzystać z krzyżowego oświetlenia schodowego za każdym razem czy inwestować w system na czujnik ruchu. W taki sam sposób udekorujesz oparcia sof czy foteli i skorzystasz z nastrojowego światła wieczorem, rezygnując z włączania głównych źródeł w salonie.

Oto 5 life hacków, dzięki którym wykorzystacie dekoracyjne żarówki LED do domu. Te z efektem gwieździstego nieba możecie wykorzystać w kulistej oprawie stołowej. W ten sposób zyskacie lampę, która świetnie sprawdzi się na Andrzejki i posłuży jako szklana kula do wróżenia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij