Drzwi antywłamaniowe – czy zabezpieczymy tak mieszkanie?

Co chwilę słyszy się w mediach lub czyta na pierwszych stronach gazet, że znowu okradziono czyjąś rezydencję. W pierwszej chwili takie informacje traktujemy jak coś mało ważnego, dziejącego się daleko od nas. Strach i lęk pojawia się zazwyczaj wtedy, gdy ktoś z naszych bliskich lub znajomych pada ofiarą kradzieży.

Włamanie nie jest przyjemnym doświadczeniem. Istnieje wiele sposobów na to, aby się wystrzegać nieproszonych gości w naszym domu na czas naszej nieobecności.

Specjaliści do spraw kryminalistyki oraz usług detektywistycznych zgodnie twierdzą, że drzwi antywłamaniowe z Białegostoku funkcjonować mogą jako świetne wsparcie wszelkiego rodzaju systemów alarmowych.

Często sam alarm w momencie dokonywania włamania i kradzieży okazuje się zawodny, ponieważ wielu złodziei zdążyło wynaleźć już sposoby na uciszenie wszelkiego rodzaju instalacji informujących o zagrożeniach.

Masywne i bogate w elementy ochronne drzwi antywłamaniowe spowalniają prace złodzieja i sprawiają, że próba jego przedostania się na obszar naszego domu lub mieszkania trwa znacznie długo.

Połączony z drzwiami alarm wysyła nam impuls nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu. Impulsy odbierać możemy na specjalnych nadajnikach przenośnych, dołączonych do każdego współczesnego alarmu, a także w telefonach komórkowych.

Ochrona najwyższej jakości

Masywne drzwi stalowe trudno jest pokonać wyłącznie własną siłą fizyczną. Są one projektowane i opracowywane technicznie pod kątem najdrobniejszego szczegółu. Zadziwia nie tylko ich grubość, ale także solidność materiału, z jakiego są wykonane. Stal przeznaczona na tworzenie drzwi podobna jest do stali pancernej.

Takich drzwi nie pokona żadne narzędzie tnące metal, ani broń palna. Najważniejszy w konstrukcji jest zamek tytanowy. Jeden taki zamek zamontowany w drzwiach to opcja dla oszczędnych minimalistów.

Poleca się właściwie dziś drzwi z większą ilością zamków. Prawda jest taka, że im więcej zamków zamontowanych w drzwiach, tym większe bezpieczeństwo. Drzwi mogą więc posiadać zamki na całej długości pionowej.

Niektóre z form mają jeszcze dodatkowo wmontowany elektryczny mechanizm otwierania. Otworzyć drzwi możemy nie tylko za pomocą kluczy, ale także poprzez cyfrowy szyfr. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy kiepsko radzą sobie z własną pamięcią i często zapominają kluczy.

Stalowe, białostockie drzwi antywłamaniowe odporne są na wszelkie odkształcenia mechaniczne, nie szkodzą im żadne substancje chemiczne i kwasy. Można je czyścić nawet najsilniejszymi środkami higienicznymi.

Bogaty wybór w sklepach

W sklepach internetowych znaleźć możemy różne gatunki drzwi zabezpieczających mieszkania, domy, a także budynki gospodarcze oraz siedziby organów państwowych i innych instytucji przed włamaniem. Pojedyncze drzwi to standard. Do miejsc narażonych na częstsze kradzieże poleca się drzwi podwójne.

Wiele z tych form skonstruowanych jest w taki sposób, że w pierwszej chwili nawet się nie domyślimy, że drzwi tego rodzaju posiadają tak wiele ważnych dla naszego bezpieczeństwa funkcji. Dopiero po bliższym przyjrzeniu się, widzimy wyraźnie, że nie są to byle jakie drzwi, ale eleganckie formy o zaskakującej i bardzo szczegółowej konstrukcji.

Zróżnicowanie cen

Klasyczne drzwi antywłamaniowe mają prostą, stalową powłokę. Od wewnątrz mogą być dodatkowo wyłożone tkaniną. Jeśli obawiamy się, że odcienie naturalnej stali nie będą nam za bardzo pasowały do barw materiałów, z jakich zostały wykonane okna, a także do kolorów elewacji – zawsze możemy się zdecydować na zakup drzwi stalowych z wierzchnim pokryciem drewnianym. To propozycja dla estetów, ceniących połączenie naturalnego wyglądu drzwi z maksymalną ergonomią i bezpieczeństwem.

Najlepsze drzwi antywłamaniowe kosztują od kilkunastu tysięcy wzwyż. Ukuło się, że im wyższa cena drzwi, tym lepsze parametry fizyczne i wyższy poziom bezpieczeństwa. Dużo w tym prawdy, ale nie możemy zapominać też o tym, że tańsze wcale nie oznacza gorszego. Drzwi za 3000 złotych także zdadzą egzamin w gospodarstwie domowym. Najważniejsze, aby zostały zamontowane przez fachowca i służyły przez długie lata.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij