Jak urządzić małą kawalerkę

Jak urządzić małą kawalerkę?

Mała przestrzeń daje nam mniejsze możliwości, ale nie powinniśmy się tym zbytnio przejmować. Przecież również małą kawalerkę jesteśmy w stanie tak przygotować, że codzienne korzystanie z niej będzie dla nas wspaniałym przeżyciem. Do wniosków takich dochodzi wielu nowych właścicieli kawalerek. Tak naprawdę nie mają oni możliwości zakupu większego mieszkania. I nie czują się z tym gorzej. To podstawa.

Ale mogą mieć problem z właściwym zagospodarowaniem takiej kawalerki. Jak można praktycznie, a zarazem komfortowo i ciekawie urządzić kawalerkę. Poznajmy kilka ciekawych pomysłów, które pochodzą od sprawdzonych architektów wnętrz wysilających się na terenie naszego kraju.

Mieszkanie dla singla lub pary

Jak urządzić małą kawalerkę czyli mieszkanie dla singla lub pary?

Wiele tak naprawdę zależy od tego, jakie jest przeznaczenie takiej kawalerki. Jeśli kawalerka to mieszkanie dla singla, to tutaj warto byłoby stworzyć coś nietuzinkowego. Na przykład jest możliwość rozdzielenia strefy kuchennej od wypoczynkowej. Do dyspozycji jest tutaj zastosowanie barku, wyspy bądź pewnej wnęki.

Zastosowanie właściwych kolorów i wzorów na ścianie również sprawi, że kawalerka będzie prezentować się jeszcze ciekawiej. Wybierając meble i pewne dodatki do aranżacji, również powinniśmy ocenić ich wymiary. Nie chcemy przecież bardziej pomniejszyć przestrzeni w takiej kawalerce. Dobrze jest wyposażyć się w meble i pewne dodatki, które nie będą zajmowały wiele miejsca.

Jak ważna funkcjonalność kawalerki?

Jak urządzić małą kawalerkę - Funkcjonalność

W małej kawalerce powinniśmy uczynić wszystko, aby to jedno pomieszczenie było w pełni funkcjonalne. Przecież ma służyć nam za dom. Chcemy więc cenić sobie jego poszczególne możliwości. Staje się to możliwe, gdy projektując meble dbamy o to, aby posiadały pewien aspekt dekoracyjny. W kuchni można postarać się o zastosowanie wszystkich urządzeń, natomiast również i tutaj wybieramy te w miarę małe bądź średnie.

Cokolwiek wybierając do kawalerki powinniśmy zastanawiać się nad jego wymiarami. Jeśli mamy do wyboru coś mniejszego, co również spełni nasze potrzeby, to właśnie na coś takiego powinniśmy sobie pozwolić.

Projekt od architekta

Jak urządzić małą kawalerkę - projekt od architekta wnętrz

Do dyspozycji mamy również projekty od architekta, który sam dostosuje się do metrażu kawalerki, odpowiednich mebli, jak i naszych oczekiwań. Będzie mógł przedstawić gotowe rozwiązania, które wystarczy później zastosować. Po otrzymaniu takiego projektu będziemy mogli samodzielnie bądź z pomocą firmy budowlanej przejść do ważnej realizacji. Zapewne przyniesie nam ogromne możliwości. Dodatkowo sami nie przyczyniamy się do powstania ważnych problemów. Dzieje się tak, gdy sami ustalamy projekt i później podejmujemy decyzję nieprzemyślaną.

Ona sprawia, że nasza kawalerka przestaje być funkcjonalna, ciekawa czy bezpieczna. Zapewne nie chcemy do tego doprowadzić. Dodatkowo z pomocą architekta będziemy mogli przemyśleć, jakie kolory warto zastosować i gdzie lustra, aby takie pomieszczenie jeszcze powiększyć. Poleci nam również odpowiedni zestaw mebli, które idealnie pasują do kawalerki i można je jeszcze dodatkowo składać w ciągu dnia.

Kiedy nowy remont?

Zmiana wystroju naszej małej kawalerki może odbyć się co pewien czas. I warto zwrócić uwagę, że koszty z tym związane są bardzo niskie. Przecież przemalowanie kawalerki to dość niski koszt. Również zastosowanie pewnych aranżacji nie będzie stanowić problemu, ponieważ nie potrzeba ich tak wiele.

Zanim jednak zdecydujemy się na kolejny remont, to powinniśmy go dobrze zaplanować. Nie chcemy, aby był przypadkowy. Bezpieczniej, jeśli planujemy go krok po kroku. Ustalamy, jakie zmiany chcemy przeprowadzić. Następnie dbamy o to, aby zebrać właściwe fundusze. Jeśli już pod tym względem jesteśmy przygotowani, to następnie zdecydujmy, kto zapewni nam realizację takiego remontu.

Czasami o wiele lepiej jest pozwolić sobie na możliwości fachowca budowlanego bądź wskazówki architekta wnętrz. Dzięki nim łatwiej będzie się nam odnaleźć w wystroju naszej kawalerki, w której nadal będziemy wygodnie i komfortowo mieszkać. Jeśli jako singiel korzystaliśmy z takiego mieszkania, a teraz przyszło nam już posiadać partnera czy partnerkę, to tutaj już wspólnie dbamy o remont i pewne zmiany.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij