Odpływ liniowy – co warto wiedzieć?

Kabina prysznicowa w łazience to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie wygodę. Chociaż zamontowanie jej wyklucza długie kąpiele w wannie, często jest nieocenionym sprzymierzeńcem aranżacji małych przestrzeni. Można jednak iść jeszcze o krok dalej w kwestii udogodnienia i optymalnego rozwiązania urządzenia łazienki. Jak działa odpływ liniowy i co warto o nim wiedzieć przed podjęciem decyzji o zakupie?

Jakie korzyści niesie zastosowanie w łazience odpływu liniowego?

Prysznic w łazience przywodzi na myśl kabinę z brodzikiem, która nie dość, że zabiera sporo miejsca, to jeszcze może sprawiać niektórym osobom kłopot z wejściem do środka oraz bezpiecznym wyjściem. W małych łazienkach rozmiar brodzika nie może być zbyt duży, w związku z tym i cała kabina musi być do niego dostosowana wielkością. Odpływ liniowy, umożliwiający równomiernie odprowadzenie wody dzięki podłużnemu korytku, znakomicie rozwiązuje te problemy. Oprócz wygody podczas użytkowania i stworzenia estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni kąpielowej, zastosowanie odpływu liniowego ułatwia także zachowanie czystości.

Jak wybrać odpowiedni odpływ liniowy?

Wpusty liniowe mogą być montowane w podłodze lub w ścianie. Zdecydowanie większą popularnością cieszy się to pierwsze rozwiązanie. Ścienny odpływ zazwyczaj stosuje się w łazienkach, w których nie ma możliwości zastosowania podłogowego odpływu. Wynika to w dużej mierze z niedostatecznej ilości miejsca na wykonanie spadu. Właściciele łazienek z ogrzewaniem podłogowym, rozważając montaż odpływu liniowego, także powinni zdecydować się na ten ścienny. Odpływ podłogowy jest łatwy w montażu, tworzy jednolitą powierzchnię z podłogą, nie przeszkadzając w poruszaniu się w trakcie zażywania kąpieli.

Wybierając odpowiedni odpływ liniowy, warto zwrócić uwagę na jego przepustowość. Jest to ważny parametr, który określa ilość odprowadzanej wody w określonym czasie. Jego właściwe dopasowanie do prysznica zapewni najwyższy komfort podczas użytkowania.

odplyw liniowy.jpg

Montaż odpływu liniowego – o czym należy pamiętać?

Montaż kabiny prysznicowej pozbawionej brodzika najlepiej zaplanować przed rozpoczęciem generalnego remontu w łazience lub na etapie budowy, w przypadku domu wolnostojącego. Pozwoli to ukształtować podłogę w taki sposób, aby zachować odpowiedni kąt nachylenia. Jeśli odpływ liniowy ma być zamontowany w już istniejącej łazience, będzie trzeba skuć płytki podłogowe w celu uzyskania odpowiedniego nachylenia podłoża. Jest to bardzo ważne, aby zapobiec rozlewaniu się wody na całą łazienkę.

Podłoga w miejscu odpływu powinna być ułożona z ok. 2-procentowym spadkiem. Wybierając płytki podłogowe, warto postawić na małe kafelki, dzięki którym ten spadek nie będzie tak widoczny, jak w przypadku dużych.

odplyw liniowy w lazience.jpg

Estetyka, bezpieczeństwo i higiena – zalety odpływu liniowego

Brak brodzika znacznie ogranicza przestrzeń, w której zazwyczaj gromadzą się kamień i osad. Demontaż odpływu liniowego jest bardzo prosty, co sprawia, że znacznie łatwiej utrzymać kabinę prysznicową w czystości. Takie rozwiązanie pozwala także na aranżację łazienki według własnych preferencji. Zastosowanie odpływu liniowego świetnie sprawdzi się nie tylko w mniejszej łazience. W dużych pokojach kąpielowych można bowiem pokusić się o większą kabinę, która daje swobodę podczas korzystania z natrysku. Szczególnie ważne jest także większe bezpieczeństwo, zwłaszcza w przypadku osób starszych lub z ograniczoną sprawnością ruchową.

Marzysz o gustownie urządzonej i komfortowej łazience? W sklepie internetowym reuter.com znajdziesz odpływy liniowe, które nie tylko są praktyczne, ale i doskonale się prezentują!

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij