taras-kompozytowy-w-ogrodzie

Projektowanie przestrzeni wokół domu.

Kiedy mówimy o domu pod względem dekoracyjnym, myślimy głównie o wnętrzach, tzn. o układzie pomieszczeń, kolorach, użytych materiałach, stolarce itd. Jest to tym bardziej prawdziwe w przypadku budynków, w których wygląd zewnętrzny domu i jego realizacja nie są koniecznie absolutnym priorytetem.

Z drugiej strony, gdy praca jest ostatecznie zakończona lub gdy chcesz upiększyć ogród, określić dostęp do domu, to wyposażenie zewnętrzne staje się nieuniknione. Oto kilka pomysłów na dekoracje, które stworzą wygląd zewnętrzny zgodnie z twoimi oczekiwaniami i gustami.

Zewnętrzne strony domu.

Kiedy mówimy o wyglądzie zewnętrznym domu, mówimy o wszystkich możliwych aranżacjach zewnętrznych, które można wykonać, a nie tylko o samym ogrodzie. Na zewnątrz są ścieżki lub dojścia, które mogą być ścieżkami przez nieruchomość lub po prostu do drzwi wejściowych, lub dojścia drogowe dla ruchu pojazdów, takie jak wjazd do garażu lub barierki. W tej samej kategorii znajdują się również ogrodzenia, bramy, mury oporowe, takie jak mur zrywkowy lub gabionowy. Wreszcie, nieuchronnie myślimy o ogrodzie i całej jego roślinności, składającej się głównie z trawników, krzewów, żywopłotów i drzew… Nie zapominajmy jednak też o tarasie, który jest idealnym miejscem, aby cieszyć się korzyściami płynącymi z przebywania na świeżym powietrzu i spożywać letnie posiłki z gośćmi przy dobrym grillu!

Którym elementom zewnętrznym szczególnie warto poświęcić uwagę?

Jak widać, istnieje szeroki wybór ozdób, jeśli chodzi o dekorowanie otoczenia domu. Możemy jednak skoncentrować się na priorytetach dotyczących wyglądu zewnętrznego, które z pewnością wywrą interesujący wpływ.

Taras nie jedno ma imię.

Taras ogrodowy, na którym można spożywać posiłki na świeżym powietrzu. Taras jest miejscem na aperitify i rodzinne posiłki w lecie! To musi być ciepłe i przyjazne. Tak więc, aby stworzyć odpowiedni dla ciebie taras, możesz wybrać pomiędzy kilkoma rodzajami materiałów:

a. Drewno. Jest ciepłym, w pełni naturalnym materiałem, występującym w wielu gatunkach ale wymagającym regularnej konserwacji i stosunkowo częstego odnawiania.
b. Płytka lub kamień. Dla zwolenników niewielkiej konserwacji, płytka jest mądrym wyborem. Dzięki wielu różnym kolorom, rozmiarom, wzorom i płaskorzeźbom, płytka może być używana do stworzenia atrakcyjnego i atrakcyjnego wyglądu. Jest materiałem stosunkowo trwałym, choć kwestia ta uzależniona jest w znacznym stopniu od jakości.
c. Kompozyt. Kompozyt czyli połączenie drewna i PCV czy PVC oferuje ciepło drewna i nie wymaga konserwacji, a przy tym posiada dobrą odporność. Cechy te sprawiają, że taras kompozytowy jest współcześnie jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań. Popularny zwłaszcza wśród wielbicieli listew ryflowanych w różnych kolorach. Kompozyt drewna jest idealnym kompromisem pomiędzy estetyką a praktycznością. Z pewnością trwały taras kompozytowy stanowi więc opcję jaką obok drewna, płytek lub kamienia warto brać pod uwagę.

Po określeniu materiałów, kolorów i kształtu tarasu, twój ogród stanie się idealnym miejscem do spotkań z rodziną i przyjaciółmi w lecie.

Współczesny ogród i drogi dojazdowe.

Podjazd, który prowadzi do ogrodu lub wejścia do domu jest również miejscem, gdzie przyjmujesz i witasz swoich gości. Ścieżki te mogą być ozdobione roślinnością (małe krzewy i rośliny). Ale sama ścieżka może być wykonana z różnych materiałów: albo przezroczysta i nowoczesna kostka brukowa do jasnego i przytulnego wejścia, albo kamyczki, których kolory można wybrać w zależności od upodobań i wyglądu zewnętrznego domu, albo łupki lub schody łupkowe, jeśli teren jest lekko nachylony, aby uzyskać naturalne i estetyczne wejście.
Całość może być również ozdobiona oprawami oświetleniowymi, takimi jak zakopane reflektory lub słupki wzdłuż ścieżek.

Ogród kwiatowy.

Cóż może być piękniejszego od zadbanego i kwitnącego ogrodu, który sublimuje dom? Można tworzyć dobrze zorganizowane obszary kwiatowe z rabatami. Nie wahaj się postawić kolorowych żywopłotów na skraju działki lub wzdłuż ogrodzenia. Żywopłoty te, oprócz tego, że są dekoracyjne, pomogą nadać więcej prywatności. Tworzą swoiste naturalne ogrodzenie. Mieszaj kwiaty, krzewy i żywopłoty tak, jak chcesz ożywić swój ogród.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij