wybór spawarki do domu, małej firmy lub dla dużego przedsiębiorstwa

Wybór spawarki do domu, małej firmy lub dla dużego przedsiębiorstwa

Zapewne każdy, kto posiada garaż z narzędziami zastanawiał się kiedyś nad kupnem spawarki lub wymiany już posiadanej na lepszy i nowszy model. Czy słusznie? Jak bardzo może się przydać spawarka? Cóż, wiele zależy od tego czy lubimy pracować i majsterkować w domu oraz zmieniać na lepsze np. elementy ogrodu.

Zacznijmy od tego, że posiadając dom z ogrodem potrzeba czasami zrobić pergolę dla roślin pnących, czasem jakąś podporę, niekiedy poprawić coś w ogrodzeniu. Nawet zwykłe krzesła biurowe, które zazwyczaj psują się w miejscach spawania wymagają po jakimś czasie naprawy. Tak naprawdę wszystko zależy od naszej wyobraźni, bo przecież można zrobić wózek na drewno, pojemniki na wodę, czy nawet ławkę do siedzenia i stolik. We wszystkich tych kwestiach spawarka daje ogromną swobodę działania ponieważ nie musisz pracować tylko w drewnie i możesz zrobić coś znacznie solidniejszego.

Od czego zacząć wybór spawarki?

Na polskim rynku znajdziemy trzy rodzaje spawarek, które różnią się metodą spawania:

    • MMA – spawanie za pomocą elektrody otulonej,
    • TIG – spawanie elektrodą nietopliwą w osłonie gazu,
    • MIG-MAG – spawanie za pomocą drutu w osłonie gazu.

Wśród urządzeń spawalniczych możemy wyróżnić ich dwie główne grupy: spawarki inwertorowe i spawarki transformatorowe . Ta druga grupa to urządzenia prostsze w konstrukcji i tańsze, niestety prostota, nie idzie w parze z funkcjonalnością. Takie spawarki są dobre ale tylko dla osób, które potrzebują spawarki bardzo sporadycznie. Stabilność pracy w dużym stopniu zależy od temperatury, a wraz ze wzrostem, praca staje się coraz bardziej uciążliwa a sam czas chłodzenia urządzenia jest dłuższy. Warto też pamiętać o większym zużyciu energii. Można narzekać ponadto na ich dużą wagę i co za tym idzie braku mobilności. Spawanie odbywa się za pomocą elektrod otulonych.

Jaka spawarka do domu i małej firmy?

Dużo lepszym wyborem jest spawarka inwertorowa – która nadaje się nie tylko do użytku prywatnego ale również do prac profesjonalnych. Są to urządzenia zdecydowanie mniejsze i lżejsze. Zastosowanie elektronicznego sterowania prądem pozwala na spawanie różnych materiałów przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych elektrod ( do spawania elektrodami zasadowymi nie można wykorzystywać spawarek transformatorowych) . Usunięto tu ponadto problem „klejących” elektrod poprzez zastosowanie układów hot start i anti-stick. Zdecydowana większość takich spawarek daje nam też możliwość spawania metoda TIG w standardzie.

Jaka spawarka dla dużej firmy?

Bardziej profesjonalnym wyborem są urządzenia spawające w technologii MIG/MAG – świetnie nadają się do spawania blach oraz małych elementów. Można spawać nią punktowo. Technologia MIG/MAG wiąże się z zastosowaniem osłony gazowej (użycie butli) przez co jej mobilność jest ograniczona. Waga samej spawarki to minimum 15 kg.
Powyższe typy nowoczesnych urządzeń można znaleźć i zakupić na stronie sklepu internetowego paton.com.pl. Producent gwarantuje atrakcyjne ceny, towar najwyższej jakości oraz szeroki asortyment.

Na co uważać kupując spawarkę?

Do wykorzystania w warunkach domowych powinniśmy wybrać spawarkę o mocy 200A niezależnie czy to będzie spawarka MMA, TIG czy MIG-MAG. Dzięki takiej mocy, bez problemów możemy spawać elementy nawet do 10mm. Sugerując się ceną pamiętajmy, że i tu panuje zasada że najtańsze modele mają mniejszą trwałość i funkcjonalność. Dodatkowo mogą pojawić się problemy z serwisem.

Spawarki elektryczne Paton najlepszym wyborem na rynku

Pamiętajcie, że wybór nowej spawarki do celów hobbistycznych lub profesjonalnych wiąże się przede wszystkim z tym jak często będziemy korzystać z takiej spawarki. Warto pamiętać o tym jakie materiały będziemy spawać i jakiej jakości spawów oczekujemy. Profesjonaliści powinni szczególnie zadbać o jakość spawarki ponieważ tanie mają gorszej jakości transformatory oraz układy elektroniczne. Niezależnie od wyboru spawarki Paton, nasz sklep ma dla Was przygotowane każde rozwiązanie.

wybór spawarki do domu, małej firmy lub dla dużego przedsiębiorstwa 1

Artykuł został zrealizowany przy współpracy z https://paton.com.pl z producentem spawarek mma, mig-mag oraz tig.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij